Beykent Çiçekçi

Beykent Çiçekci

Beykent Çiçekçi

Sevginin, aşkın, tutkunun, muhabbetin, tebrik etmek ve özür dilemenin yansıtıldığı çiçekler; her insan için değerli ve özeldir. İnsanlar tarafından birbirinden farklı anlamların yüklendiği çiçeklerin hediye edilmesiyle, kişi kendisini değerli hissetmesine ve mutlu olmasında her zaman vasıta olmaktadırlar. Çiçekler üzerindeki muhteşem nakışlar, ince ve nazik sanat eseri olmalarıyla her asırda insanlar için değerli olmuştur.

 

Beykent Çiçekçi
Beykent Çiçekçi

 

 

İnsanlar Açısından Çiçeklerin Önemi

Bazen hediye edilen bir çiçek, birçok duygunun karşıdaki kişiyle paylaşılmasına vesile olur.  Çiçek güzelliğiyle göz kamaştıran, derin anlamı ile ruhlar üzerinde tesiri olan harika varlıklardır. Güzelliği yaratan, o güzele meftun âşıkları da yaratır. Çiçekler, sessizce konuşan duyguların sessizce anlatıldığı kelimelerdir. Çiçeklerin var edilmesi ile bazen zarifliğin, inceliğin ve nezaketin birer sembolü, bazen, aşkın, sevginin ve muhabbetin timsali, kimi zaman anlam yüklü birer mektup ya da kaside, kimi zamanda özrün veya tebrik etmenin ifade edildiği birer kelime olabilmektedir.  Arı nasıl ki kâinatta her çiçeğe konarak çiçeğin özünden bal getirir insanlara, aynen öyle de çiçekler arı misali insanların sevgisini, aşkını, muhabbetini, tutkusunu anlatan, duyguların sessizce anlatıldığı bal misali özlü birer kelime olmaktadır. Çiçeği koklayanlar o çiçeğin ifade ettiği yüklü anlamıyla da sevdiğine, değer verdiği kimselere ulaşmayı da bilirler.

 

Çiçekler ve Anlamları

Çiçeklere insanlar tarafından yüklenen anlamlar ile dünyada birçok çeşidi, ortak duyguları ifade edecek şekilde sınıflandırılmışlardır. Ortak bir dil olarak kullanılan bazı çiçekler ve ifade ettikleri anlamlar şöyledir:

Masumiyeti beyaz gül, aşkı kırmızı gül, gönülden sevgiyi pembe gül, sıcacık sevgiyi sarı gül, temizlik ve saflığı beyaz karanfil, sevgiyi kırmızı karanfil, içtenliği pembe karanfil, dostluğu ve arkadaşlığı beyaz glayör temsil etmektedir. Seni seviyorum’u kırmızı lale, zarafeti beyaz lale, sadakati beyaz krizantem çiçeği temsil eder ve bunun gibi yüzlerce çiçek ve yüklenen anlamları ile duyguların anlatıldığı çiçekler, kelimeler olmaya devam etmektedir.

 

Beykent Çiçekçi Olarak Biz

Beykent çiçekçi olarak, düğün, nişan, sünnet törenlerinde, tebriklerde, ziyaretlerde ve özel günlerinizde sevdiğiniz kişileri mutlu edecek, onları değerli hissettirecek birçok çiçek çeşidini bir arada bulacağınız bir firma olarak, siz değerli müşterilerimize hizmet etmektedir. Sevdiklerinize duygularınızı ifade edecek her tür çiçeği ulaştırmanızda telefon ya da web sitesi üzerinden Beykent çiçekçi hizmetimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp WhatsApp Destek