Beylikdüzü ve Esenyurt Çiçek Satış Rekorları Kırıyor

Çiçekler insanların hayatını güzelleştiren en güzel canlılardır. Hemen her türlü ziyaret için çiçeklerin tercih edilmesi kolay bir hediye olurken bu çiçeklerin verilen kişilerin yüzünü güldürmesi de ayrı bir sevinç kaynağıdır. Beylikdüzü ve Esenyurt çiçekçilerinin de son dönemde yaşanan çiçek artışı ile yüzleri gülüyor. Dört mevsim hizmet veren ve birçok farklı çiçek türünün satışının yapıldığı çiçekçilerde istenilen her çiçeği bulmak mümkün oluyor. Bazen saksılı olarak satılan bu çiçekler kişilerin özel taleplerine göre çok güzel aranjmanlar ile de satışa sunulabiliyor. Bu güzel çiçekler hem kokuları ile ilgi çekerken hem de güzellikleri ile insanları cezp ediyor.

 

Beylidüzü Çiçekçi
Beylidüzü ve Esenyurt Çiçek

 

Beylikdüzü ve Esenyurt Çiçekçileri

Son dönemde çiçekçilerin satış rakamlarına bakıldığında çiçek satışlarının artış kazandığı söylenebilir. İnsanların çiçek alımlarına yönelmesi çiçekçiler açısından son derece sevindirici haberler arasında yer almaktadır. Yükselen satış hacmi ile hem çiçekçilerin yüzü gülüyor hem de sektörün dinamik olması sürekli olarak taze ve yeni çiçek türlerinin tüketici ile buluşturulmasını sağlıyor. Beylikdüzü’nde ve Esenyurt’ta bulunan çiçeklerin satış oranları diğer bölgedeki çiçekçilere göre biraz daha fazla denilebilir. İnsanların çiçeklerin kıymetini bilmesi ve sevdiklerine en güzel hediyelerden biri olarak çiçekleri vermesi çiçek satış oranlarının da hızla artmasını sağlamıştır. Çiçek satın alanlar ise genelde belli türden çiçeklere yönelmekle birlikte amaca göre bu türler farklılık göstermektedir.

 

En Çok Alınan Çiçek Türleri

Çiçek satın alırken kişilerin belli türlere yönelmesi çiçekçilerin de o yönde çiçek satışı yapmasını gerekli hale getirmiştir. Öğretmenler günü, anneler günü, doğum ziyaretleri, yıldönümleri, doğum günü ve sevgililer günü gibi en özel günlerde çiçek satışlarının yükselmesi her çiçekçinin beklediği durumlar arasındadır. Çiçek türleri arasında en fazla satışı yapılan çiçekler genelde güzel aranjman şeklinde tasarlanabilen çiçeklerdir. Kırmızı ve beyaz gül çok satılanlar arasında yer alırken aynı zamanda, demet papatyalar, karanfil, orkide gibi çiçeklerde de çok fazla satışlar meydana geliyor. Her çiçeğin özel şekilde aranjman haline getirilmesi de bu satış rakamlarını etkileyen önemli hizmet unsurları arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp WhatsApp Destek