Beylikdüzü’nün Genç Nüfusu Sayesinde Çiçek Satışları Yükseliyor

Esenyurt Çiçekçi

Çiçekler her zaman için insanlarda güzel duygular uyandırmıştır. Özel günlerde, kutlamalarda, davetlerde, hatta yalnızca içinizden geldiğinde çiçekçiye uğrayıp, harika çiçekler arasından seçim yapabilirsiniz. Son zamanlarda çiçek satışlarının artması, Beylikdüzü’nde çiçeklere olan merakın arttığını göstermektedir.

Beylikdüzü çiçekçi arayışı ile hiç zorlanmadan en güzel çiçek çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Son zamanların popüler çiçeği olan orkideden, bir klasik olan gül çeşitlerine kadar farklı çiçekler arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Esenyurt Çiçekçi
Esenyurt Çiçekçi

 

Çiçek Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Bazı çiçeklerin farklı anlamlar çağrıştırdığı doğrudur. Özellikle gül çeşitleri aşkı ve iki insan arasındaki özel ilişkiyi çağrıştırdığından, başka kişilere çiçek alınacağında pek tercih edilmez. Eğer iş arkadaşı, müdür, amir gibi kişilere çiçek alınacaksa, saksıda yetişen ve bu şekilde satışı yapılan ürünler tercih edilebilir.

Orkide saksısıyla birlikte en çok satılan çiçek çeşitlerindendir. İster özel birine ister iş dolayısıyla alacak olun, orkidenin her duruma uygun olma gibi bir özelliği vardır. Bunun dışında vazoyla birlikte satılan çiçek çeşitleri de iş arkadaşları ve amirler için uygun olabilir.

Çiçek Ne Zaman Alınır?

Günümüzde çiçekler her mevsim yetişmektedir. O nedenle çiçek hediyesi almanın zamanı yoktur. Esenyurt çiçekçi dükkânları da satışlarını artırarak her mevsim çiçek alınabileceğini göstermişlerdir.

Anneler günü, öğretmenler günü ya da sevgililer günü gibi özel günlerde çiçek satışlarında gözle görülür bir artış yaşanır. Ancak çiçek almak için hiçbir özel günü beklemeye gerek olmadığı unutulmamalıdır.

Özellikle kadınlar için çiçeklerin yeri çok başkadır. Bir kadını mutlu etmek aslında bu kadar kolaydır ve çiçeklerle yüzleri güldürülebilir. Kadınlar genellikle tüm çiçek türlerini severler ancak gül, papatya, orkide, lilyum gibi çiçek çeşitleri daha çok tercih edilebilir.

Çiçek Satışlarındaki Artışın Sırrı

Genç nüfusu genelde çalışan kesim oluşturur. Çiçek satışlarındaki artış, bir anlamda genç nüfusun artışına bağlanabilir. İnsanlar yeni sevgili oldukları ya da yeni evlendikleri dönemde daha çok çiçek alma eğilimindedir. Hâlbuki çiçekler her yaştaki insanlar için en güzel hediyedir. Bir insan kimseyi beklemeyip kendisi için güzel bir çiçek demeti hazırlatabilir. Bu şekilde olduğunda çiçek satışları günden güne artmaya devam edecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp WhatsApp Destek