Koronavirüsten En Çok Etkilenen Esenyurt’ta Çiçek Satışları Hızla Artıyor

Yaşadığımız koronavirüs salgını birçok semti olduğu gibi Esenyurt’u da etkilemiştir. Çiçek satışındaki duraklama, normalleşme süreciyle birlikte yeniden artışa geçmiştir. Bu artış esnafı sevindirirken, insanların daha çok çeşitli çiçeklere ulaşabilmesini sağlamıştır.

Çiçekler, farklı nedenlerle satın alınabilir. Bir çiçeğin kazanamayacağı kalp ya da güzelleştiremeyeceği ortam yoktur. Bu nedenle ister salgın olsun ister olmasın her zaman için insanların sevdiği alışveriş türlerinden biri çiçek alışverişidir.

Beylikdüzü Çiçek

Çiçek Satışlarındaki Değişim

Çiçek satışları, diğer ürünlerin satışı gibi olağanüstü durumlardan etkilenir. Bu etkilenmenin sürekli olmaması ise sevindiricidir. Özellikle Esenyurt’ta çiçek satışlarındaki artış, salgın sonrasındaki normalleşme sürecine bağlanabilir. İnsanlar yeni normallerine alışırken eski alışkanlıklarından da vazgeçmek istemezler. Çiçek satın alma alışkanlığı bu duruma verilecek güzel bir örnektir.

Çiçekler renkleriyle canlılığı çağrıştırırlar. Yaydıkları olumlu frekans, hemen hemen herkes tarafından hissedilir. Bu nedenden dolayı özellikle olağanüstü durumlarda çiçeklere daha çok ihtiyacımız olduğunu söyleyebiliriz. Çiçeklerle donatılmış bir ortamda insanın kötü hissetmesi kolay kolay mümkün değildir.

Esenyurt’ta farklı cinslerdeki çiçeklerin satışındaki artış bu durumu ispatlar niteliktedir. İnsanlar koronavirüs tehlikesi devam ederken de çiçek satın alma alışkanlıklarından vazgeçmemişlerdir. Çiçeklerin renkli ve mis kokulu dünyasına giriş yapmak, herkes için bir terapi görevi görebilir.

Koronavirüs Döneminin Getirdikleri

Salgın henüz bitmemiş olsa da normalleşmenin başlamasıyla birlikte ekonomi canlanmıştır. Çiçek satışları ise yeniden artışa geçmiştir. İnsanlar birbirlerine çiçek hediye etmeye ve kendileri için birbirinden güzel çiçekler satın almaya yeniden devam etmektedir. El birliği ile normalleşmeye çalıştığımız şu dönemde çiçek satışlarında böyle bir gelişme gözlemlemek herkes için sevindirici olmuştur.

Yeni dünyamızın normaline bir şekilde alışmak durumundayız. Evlerden çıkarken maske ve sosyal mesafe kuralına mutlaka uymalıyız. Bunun yanında sevdiğimiz şeyleri yapmaktan da geri durmamalıyız. Örneğin hava almaya çıktığımız zaman evimiz için bir çiçek satın alıp dönmek, güzel bir fikir olabilir.

Çiçek satışlarındaki artış, insanların normale dönmeyi ne kadar özlemle beklediğini göstermiştir. İyi hissetmek ve mutlu olmak aslında bizim elimizdedir. Bu nedenle çiçek alma alışkanlığımızdan vazgeçmemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp WhatsApp Destek